Bebek Sağlığı

Bebek Sağlığı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

 

Özel TOBB ETÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü her yaştaki çocukların sağlığını korurken ve hastalıklarını sağaltırken; çocukların tetkik, tedavi ve bakım planlarına ailelerini de ortak eden, hastanede geçirdikleri her anı aileleri ile birlikte geçirmelerini sağlayan, çocuklara kendilerinin bir hastanede değil, kendileri için en doğal ortamlar olan ev ve oyun ortamlarında hissettiren bir bölümdür.

Bu bölümde; 0-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini vermek üzere organize olmuştur. Doğumdan başlayarak, tüm çocukluk dönemi hastalıkları alanının deneyimli öğretim üyeleri, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları ile alt dallarda uzmanlaşmış hekimler tarafından muayene, tetkik ve tedavi edilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarına ek olarak, Yenidoğan Sağlığı Uzmanı, Çocuk Hematolojisi (Kan Sağlığı),  Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Allerjisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Kardiyolojisi ve moleküler genetik gibi yan dal alanlarında deneyimli uzman doktorlar kadrolu olarak çalışmakta, Ayrıca çocuk sağlığının ayrı uzmanlık gerektiren konularında da; alanlarında uzman olan, anlaşmalı danışman doktorlarımızdan destek alınmaktadır. Sistemimiz içinde her çocuğa ve çocuk hastaya sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Özel TOBB ETÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü; Yenidoğan Bebek Sağlığı, Bebek ve Çocuk Sağlığı Polikliniği,  Yatan Hasta Servisi alt ünitelerinden oluşmaktadır.

Yenidoğan Bebek Sağlığı Ünitesi

Hastanemizde Yenidoğan Bebek Sağlığı Ünitesi alt yapı ve donanım açısından evrensel olarak kabul edilmiş tüm gereklere sahip olan bir servis olup modern teknolojinin en yeni örnekleri ile donanmış bir birimdir.

Bebek ve Çocuk Sağlığı Polikliniği Ünitesi

Hastanemizde Yenidoğan Bebek Sağlığı Ünitesi alt yapı ve donanım açısından evrensel olarak kabul edilmiş tüm gereklere sahip olan bir servis olup modern teknolojinin en yeni örnekleri ile donanmış bir birimdir.

Yatan Hasta Ünitesi

Acil ve Polikliniklerde görülen hastalar gerektiğinde yatırılarak, tedavi edilmektedir. Hastaneye yatış gerektiren sağlık sorunu olan çocuklar, aileleri ile birlikte, kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortam olan “yataklı hasta servisimize” kabul edilmektedirler. Hastaneye yatan hastalarımız Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’nın en yeni ve çağımızın gereklerine en uygun tıbbi ve biyopsikososyal yaklaşımlar doğrultusunda, mümkün olan en kısa yatış süresince sağlanmaktadır.